MEGHÍVÓ
Dátum: 2004. június 21, hétfő
Téma: NAPRAFORGÓ



I. Szakmaközi Nyári Egyetem – Kunbábonyban
2004. augusztus 11-től 15-ig, a közösségi részvétel fejlesztéséről

A Közösségfejlesztők Egyesülete, a Civil Kollégium Alapítvány és a Magyar Művelődési Intézet első ízben szervez Szakmaközi Nyári Egyetemet Kunbábonyban, augusztus 11-től 15-ig



A Nyári Egyetem célja dialógus kezdeményezése a helyi közösségekben lehetséges szakmaközi szerepekről, a különböző szakterületek együttműködésének lehetőségeiről. Első találkozásunk fókuszában ezért, a közösségi részvétel fejlesztésének, az aktivizálásnak, a helyi lakosság döntésekbe való társadalmi bevonásának a lehetőségei lesznek. Olyan kérdések, amelyek a modern demokráciáknak alapvető feltételei, s amelyek jelenleg az Európai Uniós programok legfontosabb prioritásai.

Kiknek ajánljuk?

A szervezésnél elsősorban négy szakterületet szólítottunk meg:

-          A művelődésszervező,

-          a fejlesztő (vidékfejlesztés, közösségfejlesztés, műszaki fejlesztő szakmák),

-          a szociális, és

-          a környezetvédő szakterületek képviselőit,

de minden olyan érdeklődőt szívesen várunk, aki közösségekben, közösségekkel dolgozik, és részt vállalna a munkában, amely a fenti szakmák nagyobb fokú együttműködését célozza.

Milyen formában?

A Nyári Egyetemet tábori keretek között valósítjuk meg, ahol a tanulás és a tapasztalatcsere mellett alkalmunk nyílhat egymás mélyebb megismerésére, a kikapcsolódásra és barátkozásra is. Ezért az előadások és műhelybeszélgetések köré tervezett programok között szerepelnek zenés-táncos programok, filmnézés, nagy közös tűzrakások és főzések is.

A Civil Kollégium területén minden szakterületnek egy-egy sátrat állítunk, amelyekben a szakmák képviselői naponta műhelymunkát kezdeményeznek. Minden nap egy fő téma mentén haladunk, melyek a következők: kihívás, változás, jó gyakorlat. társadalmi részvétel, közösségi tervezés

 

A napi munka plenáris együttléttel kezdődik (gondolatébresztő előadások) és végződik (műhelymunkák tapasztalatainak összegzése), közötte a táborlakók véletlenszerűen kiválasztott csoportokban vándorolnak egyik szakmai sátorból a másikba, és egy-két órás műhelymunkákon vesznek részt.

Miért érdemes eljönnöd?

-           Mert ez az első esemény, amely lehetőséget teremt olyan szakmaközi dialógus elindulására, melynek középpontjában a helyi közösségi munka áll.

-           Mert megismerkedhetsz a különböző szakterületek elméleti hátterével, gyakorlati kihívásaival, szakmai úttörőivel és a velük dolgozó fiatal szakemberekkel.

-           Mert a szakmák közötti együttműködés kialakítása mindannyiunk munkáját előre mozdítja és egységes fellépéssel, hatékonyabban segíthetjük a helyi közösségeket.

Árak: Részvételi díj: 5000 Ft/fő (mely tartalmazza a részvételi díjat, a sátorhelyet tisztálkodási lehetőséggel és a reggelit) 

Amit még ajánlani tudunk: 

·          Szállás kőházban (fürdőszobás szobákban): 1000 Ft/nap (ugyanazon a helyszínen)

·          Kétszeri meleg étkezés (ebéd és vacsora): 1300 Ft/nap

 

Jelentkezés (e-mail,fax,levél) és bővebb információ:

Közösségfejlesztők Egyesülete, 1011 Bp. Corvin tér 8., tel / fax: 201 57 28

Szervezők: Hajnal Ágnes, Kovács Edit

E-mail: hajnalagi@freemail.hu, kedit@kka.hu, www.kka.hu

 







A cikk tulajdonosa: CSABANET - Békés Megye Kulturális Portálja - ARCHÍVUM
http://www.csabanetarchivum.hu

A cikk webcíme:
http://www.csabanetarchivum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1052