A Délalföld népművészetének, néphagyományainak, népi kismesterségeinek ünnepe
Gyulán a vár előtt a sokadalmi téren, néptáncegyüttesek és kézművesek közreműködésével
2004. július 2 - 4-ig
Július 2. (péntek)
10,00 óra Szekereken hírnökök közzéteszik a Körösvölgyi sokadalom kezdetét Gyula városában
16,00 óra Kiállítás megnyitó
Közreműködik a Ludas Zenekar
16,30 óra Besztercei Táncegyüttes
17,00 óra Végvár Táncegyüttes
17,20 óra Körösmenti Táncegyüttes
17,40 óra Balassi Táncegyüttes
18,30 óra menettánc az Erkel Ferenc Művelődési Központtól a gyulai várig
19, 30 óra A Körös-völgyi sokadalom és a Gyulai Várszínház 41. évadjának megnyitója
Ünnepi zászlófelvonás, ágyúlövések
20,00 óra Népzenei koncert a Sokadalmi téren
Fellépnek: Fonó Zenekar, Dűvő Zenekar
Eső esetén 21.00 órától az Erkel Ferenc Művelődési Központban
22,00 óra Táncház
Július 3. (szombat)
Sokadalmi tér:
10,00 óra Megnyitó
Megnyitót mond: Gyalog László
10,40 - 11,00 óra Magyadombegyház
11,00 - 11,10 óra Mezőhegyes
11,10 – 11,30 óra Méhkerék
11,30 – 12,00 óra Besztercei Táncegyüttes
13,00 – 14,00 óra Népi játékok
14,00 - 15,00 óra Ládafia Bábszínház
15,00 – 16,00 óra Hétpróbás Néptánciskola
16,00 – 16,20 óra Besztercei Táncegyüttes
16,20 – 16,40 óra Balkán Táncegyüttes
16,40 – 17,30 óra „Leg-a láb” Művészeti iskola
17,30 – 18,00 óra Lovasbemutató
18,00 – 19,00 óra Körösmenti Táncegyüttes
19,00 – 20,00 óra Énekelnek a Majorosi lányok, kísér a Ludas zenekar
Tószínpad:
20,00 óra Budapest Táncegyüttes
Július 4. (vasárnap)
Sokadalmi tér:
8.00 – 12.00: a Körösvölgyi főzőverseny - szabadtűzön főtt ételek -
10.00 – 11,00: Perzeus királyfi csodatettei – az ORT-IKI Bábszínház bábelőadása
Miénk a színpad (népdal, népzene)
11,00 :- 12.00: Ezüstfenyő Dalkör, Mezőkovácsháza, Buzi Ferenc, Sarkad, Héthalom Citerazenekar, Dombegyháza
13.00 : A főzőverseny és pogácsasütő verseny eredményhirdetése
Így szól a nóta dél-időben Besztercén - muzsikál a Besztercei Banda
14.00 – 14,30: Gólyalábas bemutató
14,30 – 15.00: Besztercei Táncegyüttes
15,00 – 15,30: János Hajnalka tanítványai
15,30 – 16,00: Muzsikál a Ludas zenekar
16,00 – 16,30: Besztercei Táncegyüttes
16,30 – 17,30: Balassi Táncegyüttes Őszülő Halánték Senior Csoportja, Békéscsaba,
Újra Együtt Táncegyüttes, Gyula
17,30 – 18,00: Lovasbemutató
18,00 – 19,00: Népszínmű
19,00 – 20,00: Balassi Táncegyüttes
A Körös-völgyi Sokadalom teljes időtartama alatt népi kismesterség bemutató, játszóház és népművészeti vásár működik: a Békés Megyei Népművészeti Egyesület – Békéscsaba, a Dél-alföldi Népművészeti Egyesület – Szeged, a Napsugaras Dél-Tisza Menti Kulturális Népművészeti Egyesület – Szeged, a Duna-Tiszaközi Népművészeti Egyesület – Kecskemét, a Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület – Szolnok, az Apáról-Fiúra Alapítvány – Törökszentmiklós, a Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület – Debrecen, a Bihar Népművészeti Egyesület – Berettyóújfalu tagjainak közreműködésével.
Megismerhető mesterségek: szövés, fonás, csipkeverés, fafaragás, csuhé-, szalmafonás, nemezelés, agyagozás, bőrözés, gyöngyfűzés, mézeskalács készítés, tojásfestés, kötélverés.
Rendezők:
Békés Megyei Művelődési Központ, Kézműves Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Békés Megyei Népművészeti Egyesület, Erkel Ferenc Általános Művelődési Központ, Gyula Város Önkormányzata, Gyulai Várszínház, Viharsarok Néptáncszövetség
A rendezvény fő támogatói:
Nemzeti Kulturális Alapprogram, Gyula Város Önkormányzata, Békés Megye Képviselő-testülete, Nemzeti és Etnikai Kisebbségekért Közalapítvány