Pályázatok
Dátum: 2005. szeptember 25, vasárnap
Téma: Pályázat



Az NKA Közművelődési Szakmai Kollégiumának pályázati felhívása

1. Művészeti előadássorozatok támogatására

Felhívjuk pályázók figyelmét arra, hogy a támogatások utalására 2006-ban kerül sor!

Altéma kódszáma 2017



Pályázat nyújtható be a 2006. január 1. – május 31. közötti előadássorozatok megvalósításának támogatására, amelyek közé értendők: az amatőr művészeti csoportok vezetői számára szervezett művészeti jellegű, friss információkat nyújtó, az új művészeti áramlatok gyakorlati alkalmazását segítő előadások, a közművelődési szakemberek legújabb művészeti irányzatokban való eligazodását segítő előadások.



Az előadásokat minimum tíz fő részvételével kell megtartani.

Pályázhatnak

·  közművelődési intézmények, megyei (fővárosi) közművelődési szakmai tanácsadó, szolgáltató szervezetek

·  alaptevékenységként közművelődési célú –, legalább 2004. januárjától működő civil szervezetek

Egy pályázó csak egy pályázatot adhat be, maximálisan 200.000,-Ft igénnyel.

A pályázathoz csatolni kell

a megvalósítandó előadássorozat leírását, tartalmi felépítését, a megvalósítás ütemezését, a programban résztvevők körének jelölését, együttműködési szándéknyilatkozatokat, a feladatot vállaló oktatók szándéknyilatkozatait, szakmai kvalitásaikat igazoló dokumentumokat.

A kollégium az alábbi költségjogcímeket támogatja: az előadók tiszteletdíja, illetve azok számlás kifizetése, az előadók utazási és szállásköltsége.

A kollégium előnyben részesíti azon pályázókat akik, vagy amelyek kistérségi, vagy több megyés összefogással hirdetik meg a programot, akik, vagy amelyek a program tervezésekor a gyakorlati hasznosíthatóságot tartják szem előtt.

A kollégium valamennyi pályázat elbírálásánál az alábbi szempontokat veszi elsődlegesen figyelembe:

a pályázat megfelelése a kiírás tartalmi és formai követelményeinek a pályázatban foglaltak szakmai megalapozottsága; céljának, tartalmának kidolgozottsága, színvonala, értéke, a pályázó eddigi szakmai munkája, a költségvetés megalapozottsága, realitása, az önrész mértéke, a program várható eredménye

A pályázatok 2005. szeptember 30-ig beérkezően nyújthatóak be az NKA Igazgatóságának postacímére (H - 1388. Budapest, Pf. 82.). A határidőn túl érkező pályázatok érvénytelenek.

 


A Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány pályázata hagyományos közművelődési tevékenységek, kulturális előadások, képzések támogatása

 

Pályázhatnak civil szervezetek (egyesületek, alapítványok), községi szintű művelődési intézmények, könyvtárak, faluházak.

Beadási határidő: 2005. szeptember 30.

 

A pályázat célja olyan hagyományos közművelődési tevékenységek támogatása, melyek kifejezetten a helyi lakosság kulturális alapismereteinek a bővítését szolgálják előadások, képzések formájában

Pályázni lehet:

művészeti és közművelődési programok megvalósítására,

a kultúra területén tevékenykedő civil szervezetek, alkotócsoportok működésének támogatására,

ismeretterjesztő előadás-sorozattal, amely hozzájárul a település helytörténetének, kulturális értékeinek a bemutatásához,

a humán műveltség, a művészettörténet, a zenekultúra, az irodalom és a tánckultúra alapismereteinek a megismertetésére folyamatos jelleggel.

A pályázaton részt vehetnek civil szervezetek (egyesületek, alapítványok) és községi szintű művelődési intézmények, könyvtárak, faluházak.

Nem pályázhatnak azok, akik az MSZÁ-tól korábban kapott támogatással még nem számoltak el.

Egy szervezet csak egy pályázatot nyújthat be.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

1. a kitöltött pályázati adatlapot,

2. a pályázó szervezet folyamatosan végzett tevékenységének, fontosabb rendezvényeinek bemutatását,

3. a tervezett program részletes tematikáját az előadók megjelölésével,

4. részletes költségvetést,

5. a pályázó szervezet jogi dokumentációját (alapító okirat, bírósági végzés, aláírási jogosultság igazolása - költségvetési intézmény esetében elegendő az alapítói határozat és az aláírási jogosultság igazolása).

A pályázatokat az MSZA 1369 Budapest, Pf. 329-es postafiókcímére kell beküldeni!

A pályázat keretében adható támogatás legmagasabb összege általában a 300 000 Ft-ot nem haladhatja meg. A pályázatokról a 2005 márciusi és októberi kuratóriumi üléseken születik döntés.

Pályázni csak az Alapítvány által kiadott pályázati űrlapon lehet, amely az alapítvány honlapjáról (www.vigado.hu) letölthető, vagy levélben igényelhető a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány címén (1369 Budapest, Pf. 329) felbélyegzett válaszboríték megküldésével.

A pályázat részvételi díja 800 Ft, melyet az űrlaphoz mellékelt csekken, postai utalvánnyal vagy átutalással lehet befizetni az alapítvány 11786001-21033878 sz. számlájára.

Az adatlap beszerezhető és a pályázatokkal kapcsolatban információ kérhető az alapítvány titkárságán:

Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány, 1064 Budapest, Vörösmarty u. 47/a. ,tel./fax: 354-3750, e-mail: iroda@msza.hu

http://www.vigado.hu/.


Megjelent a Kultúra 2000 pályázati kiírása

 

A részletes pályázati ismertető eredeti angol változata, illetve annak magyar nyelvű nyersfordítása, továbbá a pályázati űrlap letölthető a Kultúr Pont Iroda internetes honlapjáról (http://www.kulturpont.hu/eu_akt.php).

A pályázatok beadási határideje

2005. október 17. a rövid távú,

2005. október 28. a hosszú távú projektek esetében.

Pályázni szinte a kulturális élet valamennyi területéről lehetséges (kivéve az audiovizuális területet és az iskolai rendszerű oktatást): pályázatok nyújthatók be a vizuális művészet, az előadóművészet, a kulturális örökség, valamint a könyvek, olvasás és műfordítás témakörökben.

A Kultúr Pont Iroda Kultúra és az Európai Unió és Pályázatíró tréning című tanfolyamokat ajánl azon érdeklődőknek, akik bővebb szakmai ismereteket szeretnének az Európai Unió és a kultúra kapcsolatáról, illetve ezeket a gyakorlatban is szeretnék hasznosítani.

A képzések következő időpontjai: Kultúra és az Európai Unió: 2005. szeptember 26-28., Pályázatíró tréning: 2005. október 5-7.

A jelentkezési lap az iroda honlapján érhető el (www.kulturpont.hu) . Az egyes továbbképzésekkel kapcsolatosan keresse Muzsik Szilviát (06 1 413-7573,

 tovabbkepzes@kulturpont.hu).

Kihelyezett kurzusok

A nagy érdeklődésre való tekintettel az iroda vidéken és határainkon túl is vállalja a Kultúra és az Európai Unió és a Pályázatíró tréning című továbbképzések megszervezését. A kihelyezett tanfolyamokhoz együttműködő partnereket keresnek, akik a helyszínt és a hallgatóság megszervezését biztosítják. Az együttműködés fejében lehetőség van a kurzusok részvételi díjának csökkentésére. Az együttműködés részleteiről Lázár Barbara ad részletesebb felvilágosítást (06-1-413-7567, lazar@kulturpont.hu).

 


 

III. Unoka – nagyszülő informatikai verseny

 

Az Inforum által életre hívott,  rendhagyó és immár hagyománnyá váló informatikai verseny története során bebizonyította, hogy ez a technika és ember kapcsolatára épülő rendezvény, ahol generációk közösen, egymást segítve, támogatva vetélkedhetnek hozzájárul az információs társadalom alapjaihoz. Ezért is ajánlja minden család, de a szakmapolitika figyelmébe is az Informatikai Érdekegyeztető Fórum (Inforum) a III. Unoka Nagyszülő Informatikai Versenyt.

Az Információs Társadalom kialakításában való aktív részvétel

A verseny fő célja az információs társadalom kialakításának támogatása volt a családi összetartozás fontosságának hangsúlyozásával. Információtenger meghódítása – felfedezés öröme

A rendezvény célja többek között rámutatni a holtig tartó tanulás fontosságára, a generációk összekapcsolásának jelentőségére, a kortalan és határtalan lehetőségekre.

Kortalanul határtalan

Az idei program a tavalyi sikerekre és tapasztalatokra alapozva nagy hangsúlyt fektet az információs társadalom további népszerűsítésére, a verseny továbbgondolásával, fejlesztésével. A rendezvény támogatásával igyekszik elősegíteni a hazai 0-12 éves és az 55 év feletti közönség informatikai tájékozottságát, és hasonlóan az előző évhez, a családok, generációk egymáshoz történő közeledését is egyben.

 

Virtuális kézfogás

Tekintettel arra, hogy a fenti két korosztály esetében a legalacsonyabb az internethasználat hazánkban, ezért a verseny meghirdetésének célja az ezen korosztályba tartozók aktív internet- és számítógép használatba való bevonása.

 

A versenyre minden 13 éves és fiatalabb és 4 évnél idősebb gyermek jelentkezhet legalább 55 éves (déd)nagymamájával és (déd)nagypapájával párban. A versenyre 2005. 11.13-án kerül sor a Kempelen Farkas Hallgatói és Információs Központ épületében (1088 Budapest, Reviczky u. 6.), ahol 100 gépet biztosítunk a versenyzőknek.

A verseny első feladata a regisztráció, amely csak az Interneten keresztül, az Inforum weboldalán lehetséges: www.inforum.org.hu, a Számítógépes menüpont alatt. A versenyre az első 100 páros regisztrálását fogadjuk, és minden regisztrált versenyzővel személyesen (telefonon) vesszük fel a kapcsolatot.

Az első helyezett páros egy értékes notebook-ot, a két második helyezett páros asztali PC-t, a három harmadik digitális fényképezőgépet, valamint valamennyi helyezett egy Microsoft szoftvert kap nyereményként, ill. ajándékként. A legfiatalabb és a legidősebb versenyző külön díjban részesül, továbbá minden résztvevő oklevelet vihet haza a rendezvényről. Külön köszöntjük a rendezvényen a születésnapjukat ünneplő versenyzőket.

HELYSZÍN: Kempelen Farkas Hallgatói és Információs Központ 1088 Budapest, Reviczky u. 6.

IDŐPONT: 2005. 11.13. 9:00-14:00

RÉSZTVEVŐK: 200-250 résztvevő, a verseny támogatói, fővédnök: Halász Judit

 


A BÉKÉS MEGYEI KÖNYVTÁR IRODALMI PÁLYÁZATA ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK RÉSZÉRE

 

A Békés Megyei Könyvtár a 2005/2006. tanévben pályázatot hirdet:

a) A 2005. évi gyermekkönyvhétre az általános iskolák alsó tagozatosai részére versek, mesék, verses mesék... írására.

Beküldési határidő: 2005. november 1.

Eredményhirdetés: 2005. december 1-jén (csütörtökön) 15.00 órakor a gyermekkönyvtár játszótermében.

b) A 2005. évi költészet napja tiszteletére az általános iskolák felső tagozatosai részére versek, novellák, kisregények, színdarabok... írására.

Beküldési határidő: 2006. március 1.

Eredményhirdetés: 2006. április 11-én (kedden) 15.00 órakor a gyermekkönyvtár játszótermében.

Tudnivalók valamennyi pályázó részére:

— A téma nem kötött, az írásművek bármiről szólhatnak, maximum 5 oldal terjedelemig.

— A pályamunkákat „irodalmi pályázat” megjelöléssel a Megyei Könyvtár címére

(5600 Békéscsaba, Derkovits sor 1.) kérjük küldeni, vagy személyesen behozni.

— A pályázatok hátoldalára kérjük ráírni a pályázó nevét, lakcímét, iskolája címét és

azt, hogy hányadik osztályba jár.

— Az írásokat nem küldjük vissza — a könyvtár archívumába kerülnek —, ezért min­denki készítsen belőlük másolatot magának, mielőtt beküldené.

— A díjazottak létszámát nem határozzuk meg előre, létszámtól függetlenül minden jó pályamű írója elismerésben részesül.

— A pályadíjak tartalmas, szép könyvek lesznek emléklap kíséretében.

— Ünnepélyes eredményhirdetést és díjkiosztó ünnepséget tartunk, melyre a díjazottak meghívót kapnak.

— A díjazásban nem részesültek részére is küldünk visszajelzést a pályázat ered­ményéről.

— A díjkiosztó ünnepségen a díjazottak közül többen felolvassák írásaikat.

Békéscsaba, 2005. augusztus Békés Megyei Könyvtár

 


Amator Artium

 

XIX. Országos Képző– és Iparművészeti kiállítás Békés megyei pályázata

 

A Békés Megyei Művelődési Központ, Kézműves Szakiskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Magyar Művelődési Intézet Művészeti Programok Főosztályával együttműködve, pályázatot hirdet a megye területén élő

nem hivatásos alkotók számára.

 

A zsűri által javasolt alkotásokból megyei kiállítás nyílik

2005. október 28-án, Békéscsabán a Megyei Könyvtárban.

 

A pályaműveket zsűriztetésre az alábbi időpontban lehet leadni:

2005. október 3-5-ig

9,00 – 16,00 óra között

a Békés Megyei Művelődési

Központban

(Békéscsaba, Luther u. 6.)

 

 







A cikk tulajdonosa: CSABANET - Békés Megye Kulturális Portálja - ARCHÍVUM
http://www.csabanetarchivum.hu

A cikk webcíme:
http://www.csabanetarchivum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1475