PÁLYÁZATOK - A NAPRAFORGÓ írása
Dátum: 2003. január 24, péntek
Téma: NAPRAFORGÓ



A PRO RENOVANDA CULTURA HUNGARIAE Alapítvány pályázati felhívásai a 2003. évre
PHARE Program
Kanada Alap Magyarország
A KÖZMŰVELŐDÉSI SZAKMAI KOLLÉGIUM PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA
Helyi kisközösségi rádiók működési lehetőségeinek támogatása
Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány - "Egy hét, együtt Szarvason"
A Fogyatékos Gyermekek, Tanulók Felzárkóztatásáért Országos Közalapítvány
A Magyarországi Nemzeti és etnikai kisebbségekért közalapítvány 2003. évi célpályázati felhívása
Pályázati kiírás a nemzeti és etnikai kisebbségi szervezetek 2003. évi költségvetési támogatására






A PRO RENOVANDA CULTURA HUNGARIAE

Alapítvány

pályázati felhívásai a 2003. évre

ÁLTALÁNOS PÁLYÁZATI FELTÉTELEK valamennyi szakalapítvány felhívásához:

Pályázatot csak alapítványi pályázati űrlapon, a szükséges mellékletekkel kiegészítve fogadunk el. Az űrlapok - a ?Kollégiumokért? szakalapítványét kivéve - egységesek, minden szakalapítványi pályázathoz felhasználhatók, fénymásolhatók. Egyéni űrlapot kell kitölteni ha egy, kollektívet ha egynél több személy, csoport, intézmény pályázik. Pályázati űrlap igényelhető személyesen a Pro Renovanda Cultura Hungariae Alapítvány titkárságán, vagy a recepción (Professzorok Háza 1146 Bp., Ajtósi Dürer sor 19-21.), illetve postai úton nagyalakú, (A4-es) felbélyegzett válaszboríték küldésével. A felhívásokat az INTERNETEN www.prof.iif.hu/prc alatt is közzétesszük, ahonnan a szükséges pályázati űrlapok is letölthetők.

A teljes pályázati anyagot - beleértve az olvashatóan kitöltött, aláírt űrlapot is - 2 példányban, külön-külön összetűzve kell benyújtani; postai úton, vagy személyesen a titkárságon, legkésőbb a beadási határidő napján. Az űrlap jobb felső sarkába be kell írni a megpályázott szakalapítvány nevét. Amennyiben a formális feltételek nem teljesülnek, a pályázat automatikusan kizáródik. Pályázati anyagok megőrzése, illetve visszaadása nem áll módunkban. Pályázatot, vagy annak utólagos kiegészítését a határidő lejárta után nem fogadunk el. A korábban már támogatásban részesített pályázók újabb pályázatot csak akkor nyújthatnak be, ha elszámolási (beszámolási) kötelezettségüknek eleget tettek A fentiekkel kapcsolatban érdeklődni lehet az alapítvány titkárságán személyesen, vagy a 343-3913, 343-9706 számú telefonon hétfőtől csütörtökig 10-15 óráig, pénteken 10-12 óráig.

 

?Karácsony Sándor emlékére? szakalapítvány

Célja: a helyi hagyományok feltárására és a művelődési igények kielégítésére szerveződő kulturális közösségek, egyesületek támogatása.

Pályázhatnak: a helyi hagyományokra épülő, újjászerveződő közösségek, egyesületek, alkotóműhelyek, amelyek tevékenységüket az adott település vagy lakóterület kulturális igényeinek kielégítése érdekében végzik.

A 2003. évi pályázatokban kiemelten támogatjuk azokat a programokat és közösségeket, amelyek a kiegyezést követő polgári fejlődést, a társadalmi haladást, a gazdasági életben, a települések külső képében, városfejlesztésben, kultúrában bekövetkezett változásokat kutatják, dolgozzák fel és mutatják be.

Az elbírálás során előnyben részesülnek a hagyományőrző, hagyományteremtő, a kisebbségek kultúráját ápoló közösségek.

Az alapítvány nem támogat egyéni pályázatokat, iskolai csoportokat, önkormányzati iskolákat és művelődési intézmények által szervezett programokat. Nem támogatunk fesztiválokat, külföldi utakat, eszköz beszerzéseket és nagy értékű beruházásokat.

A pályázat feltételei: a pályázatokat csak pályázati űrlapon lehet beküldeni, amelyet 2 példányban, hiánytalanul kitöltve kell eljuttatni az alapítványhoz. A hiánytalanul kitöltött adatlap mellett legfeljebb 2 oldalnyi terjedelemben írják le a csoport helyzetét, működésének jellegét és eddigi tevékenységüket.

A pályázatnak tartalmaznia kell a támogatandó tevékenység részletes leírását, a megvalósításban résztvevők és a programokba bevontak körét és a felhasználásra vonatkozó tételes költségvetést. A költségvetésben tüntessék fel a más forrásból kapott vagy igényelt támogatást és a saját hozzájárulást.

Egy pályázatra 30-150 ezer forint támogatás igényelhető. Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be.

A pályázat benyújtásának határideje: 2003. március 20.




PHARE Program

A halmozottan hátrányos helyzetű, elsősorban roma fiatalok társadalmi beilleszkedésének támogatása II.

A halmozottan hátrányos helyzetű, elsősorban roma népesség társadalmi beilleszkedését támogatása II. elnevezésű HU-01.01-01 Phare program legfontosabb célkitűzése a szociálisan hátrányos helyzetű, elsősorban roma lakosság támogatása, esélyegyenlőségének megteremtése, különösen az oktatás, a képzés, a közösségfejlesztés, az érdekképviselet és a munkaerő piaci esélyek javításának területén.

o 1. alprogram: Roma közösségi házak és információs központok létrehozása

o 2/1. alprogram: A hátrányos helyzetű, elsősorban roma gyermekek iskolai integrációját segítő pedagógiai programok fejlesztése, adaptálása és alkalmazása

o 2/2. alprogram: Romológiai tanulmányok és képzések bevezetése ? felsőoktatási képzésben részt vevők, valamint azon foglalkozási csoportok tagjai számára, akik napi munkájuk során kapcsolatba kerülnek romákkal

A pályázatok beadási határideje: 2003. március 12. 16 óra

A pályázati kiírás teljes szövege, valamint a Pályázati csomag letölthető az Oktatási Minisztérium Phare Programiroda által működtetett www.phareoffice.hu honlapról, ill személyesen is átvehető nyomtatott formában az alábbi címen.

Oktatási Minisztérium Phare Programiroda, Professzorok Háza, 1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 19-21.

Telefon: (1) 344-0337 Fax: (1) 344-0338, E-mail: info@phareoffice.hu.Információ kizárólag írásban kérhető a fenti címen.



Kanada Alap Magyarország

(Canada Fund)

A Kanada Alap

Az alap a kanadai kormány átfogó Szakmai Együttműködési Programjának része, mely 1989-ben indult azzal a céllal, hogy elősegítse a kelet-európai régió országaiban a demokratikus és pluralista intézményrendszerek kialakítását és a piacgazdaságra való átalakulást. Mivel ezeket a célokat Magyarország elérte, a program - A Kanada Alapot is beleértve - 2004 végéig befejeződik.

Az alap célja, a bilaterális programokkal ellentétben, kis forrásigényű, helyi kezdeményezésű programok támogatása a bonyolult szakmai együttműködési program pályázati folyamatának elkerülésével. Ennek köszönhetően az alap gyorsan és rugalmasan képes reagálni helyi igényekre.

Az alap célja

Az alap célja kiemelkedő teljesítményű egyének, civil szervezetek és más, nem állami vagy nemzetközi intézmények erősítése és támogatása. A támogatandó projekteknek meg kell felelniük a magyar kormány gazdasági és politikai reformelképzeléseinek és -programjainak.

Az alap utolsó két évének célkitűzése olyan programok támogatása, melyek elősegítik a civil szektor fenntarthatóságát, segíti a már korábban támogatott nagyobb vagy kisebb projektek fenntarthatóságát, a partnerek közti viszony meglétét, vagy bizonyos kiemelten fontos területeket érint.

Ki pályázhat?

Kiemelkedő teljesítményű személyek, civil szervezetek vagy intézmények és helyi kisközösségek. A támogatás nem adható olyan pályázatra, mely csak egy személy részére hasznos, a pályázatnak egy egész (Magyarországon élő) közösségre kell kihatnia. Előnyben részesülnek az olyan pályázatok, melyek több civil szervezet együttműködésével jönnek létre. A korábbiakkal ellentétben a Kanada Alap csak nagyon korlátozott számú pályázatot fogad el, stratégiai fontosságú területeken (mint pl. a roma lakosság helyzete), már a Nagykövetség által ismert szervezetektől. A pályázatokat ajánlott előzetes megbeszélés után benyújtani.

Milyen programokkal lehet pályázni?

Az alap egyszeri költségekre nyújt támogatást, előnyben részesítve az olyan elképzeléseket, melyek a szervezet fejlesztését, megerősödését célozzák meg. Fontos szempont, hogy a projekt, a kanadai támogatás után is fenntartható-e. Önkéntesekkel végzett terepmunka, szociális szolgáltatások, tréningek, workshopok, egyszeri kiadványok megjelentetése (nem könyv!) lehetséges.

Kiemelten fontos területek:

? Korábbi szakmai együttműködési programok utómunkálatai

? Nők jogai, gyermek- és nővédelem kérdései

? Civil társadalom fenntarthatósága

? Civil szervezetek együttműködése

? Roma közösségek, szervezetek helyzetének javítása, rendszerszerű változással.

A pályázatok elbírálásánál fontos tényező, hogy a program mennyiben segíti elő a nemek egyenlő részvételét, és milyen pozitív kihatással van a nők jövőbeni helyzetére.

A pályázati folyamat

Pályázni kívánó csoportoknak vagy szervezeteknek - előzetes egyeztetés után - ajánlatos jó előre levélben elküldeniük a kitöltött jelentkezési lapot a Kanada Nagykövetségnek, megadva a pályázat minden fontos részletét. Az űrlap és a jelen tájékoztató szabadon másolható. Nem kötelező a jelentkezési lap kitöltése, külön pályázatot is be lehet adni a formanyomtatvány elhagyásával. A pályázatokat a következő címre küldjék: Kanadai Nagykövetség Szakmai Együttműködési Osztály 1121 Budapest, Zugligeti út 51-53., tel.: 392-3358, fax: 392-3395, e-mail: judit.berta@dfait-maeci.gc.ca, honlap: http://www.kanada.hu. Almási Judit úrhölgy, CIDA magyarországi képviselője.

Mivel a pályázatokat nagyrészt angol anyanyelvű diplomaták bírálják el, lehetőség szerint angol nyelven adják be a pályázatokat (melyhez az angol nyelvű nyomtatványt is megtalálják alább).

A pályázatokat - a rendelkezésre álló pénzalaptól függően általában egy évben háromszor bírálják el.



A KÖZMŰVELŐDÉSI SZAKMAI KOLLÉGIUM PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA

1. Kiemelkedő országos és regionális (legalább három megyét érintő) közművelődési rendezvények támogatására

A pályázat célja: azoknak a 2003. június 15. és 2003. december 31. között megrendezésre kerülő országos és regionális rendezvényeknek, amatőr művészeti fesztiváloknak, találkozóknak a támogatása, amelyek erősítik az ország, a régió kulturális/közművelődési tevékenységét, értékeit.

A kollégium kiemelten támogatja

? a felmenő rendszerű,

? legalább negyedik alkalommal megrendezésre kerülő,

? a gyermek és ifjúsági korosztály részvételével különböző   

közművelődési intézmények együttműködésével megvalósuló programokat.

Pályázhatnak

? közművelődési intézmények

? bejegyzett közművelődési nonprofit szervezetek.

Egy pályázó egy pályázatot adhat be, de a pályázat több esemény támogatására is vonatkozhat.

Altéma kódszáma: 2007

2. Közművelődési (művészeti, ismeretterjesztő vagy környezeti nevelést szolgáló vagy komplex) alkotótáborok megrendezésére

Pályázhatnak

? közművelődési intézmények,

? a helyi önkormányzattal közművelődési ellátásra szerződött vállalkozók,

? bejegyzett közművelődési nonprofit szervezetek.

Egy intézmény vagy szervezet egy pályázatot nyújthat be maximum 100 fő táboroztatásához; ezen belül többféle szaktábor is megvalósítható, akár különböző időben és időtartamban.

Altéma kódszáma 2033

A pályázatok 2003. február 25-ig beérkezően nyújthatóak be kizárólag postai úton az NKA Igazgatóságának címére

(H- 1062 Budapest, Bajza u. 32.)

A pályázattal kapcsolatos felvilágosítás az NKA Igazgatósága ügyfélszolgálatától kérhető

(tel.: 351-5461/141-es mellék).

A részletes pályázati kiírás és az általános tudnivalók a www.nka.hu honlapon is megtalálhatóak.

Ügyfélfogadási idő: hétfőtől - csütörtökig 9-15 óráig; pénteken 9-12 óráig



Helyi kisközösségi rádiók működési lehetőségeinek támogatása

Az Országos Rádió és Televízió Testület pályázatot hirdet a rádiózásról és televíziózásról szóló 1996. évi I. törvény 41. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti helyi frekvenciák hasznosítására.

A jogosultság három évre szól, mely további három évre megújítható úgy, hogy a megújításra vonatkozó igényt a lejárat előtt hat hónappal kell a Testülethez írásban bejelenteni.

Amennyiben a pályázati ajánlat megfelel a jelen pályázati felhívás céljának, úgy pályázati ajánlat három évnél rövidebb, határozott időre is benyújtható.

Pályázati ajánlat csak nem nyereségérdekelt vagy közműsor-szolgáltatói státuszú műsorszolgáltatásra nyújtható be, melynek a jogosultság egész időtartamára vonatkozni kell.

A pályázati eljárás célja helyi kisközösségi rádiók működési lehetőségeinek megteremtése.

A pályázatra irányadó szabálynak kell tekinteni, továbbá a nem nyereség érdekeltség feltételei tárgyában kiadott 213/1997 (IX. 25.), a 652/2001. (V. 9.) és az 1069/2001 (VII. 24.) számú ORTT határozatot, valamint a közműsor-szolgáltatóvá nyilvánítás feltételeiről kiadott 850/2000. (X. 27.), 182/2001. (II. 2.) és 1069/2001. (VII. 24.) számú ORTT határozatot jelen pályázati felhívásban meghatározott eltérésekkel, a közműsor-szolgáltatói státusz kérelmezésekor a pályázótól a Testület nem követeli meg az egy éves műsorszolgáltatásban szerzett tapasztalatot.

A műsorszolgáltatás megkezdése

A műsorszolgáltatást a műsorszolgáltatási szerződésben megállapított időpontban, de legkésőbb a szerződés aláírását követő 180 napon belül kell megkezdeni. A Törvény 95. § (10) bekezdése alapján, amennyiben a pályázó a műsorszolgáltatást az adott határidő elteltéig neki felróható okból nem kezdi meg, a vonatkozó jogosultsága megszűnik.

Pályázati ajánlatot nyújthat be

? magyarországi lakóhellyel rendelkező természetes személy,

? a Magyar Köztársaságban nyilvántartásba vett jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság,

? a rá vonatkozó szabályok szerint nyilvántartásba vett önkormányzati intézmény, közhasznú társaság, alapítvány, közalapítvány, egyesület.

A pályázó magánszemélynek a telephely szerinti településen állandó vagy ideiglenes lakóhellyel kell rendelkeznie, a pályázó szervezetnek pedig az adott vételkörzetre bejegyzett székhellyel kell rendelkeznie.

Nem nyújthat be érvényes pályázati ajánlatot az, akit a Törvény rendelkezései kizárnak a műsorszolgáltatási jogosultság megszerzéséből, illetve az, aki nem felel meg az ÁPF pályázóra vonatkozó előírásainak.

A pályázati felhívásban meghatározott egy műsorszolgáltatási jogosultságra egy pályázó csak egy pályázati ajánlatot nyújthat be. Amennyiben egy műsorszolgáltatási jogosultságra egy pályázó több pályázati ajánlatot nyújt be, mindegyik pályázati ajánlata érvénytelen.

Pályázati díj: A műsorszolgáltatási jogosultság pályázati díja 10 000 Ft + áfa.

A pályázó a pályázati díj megfizetésekor köteles megjelölni a műsorszolgáltatás tervezett telephelyét.

A pályázó nyertessége esetén és visszautasított pályázat esetén a pályázati díj 80%-a visszajár.

A pályázati ajánlat benyújtása

A pályázati ajánlatot kizárólag személyesen, a pályázati felhívás megjelenését követő 30. napon, 10 és 15 óra között lehet benyújtani a Testület címén (Budapest, VIII. Reviczky utca 5.).

A benyújtási határidő 2003. március 1. és szeptember 1. 15 óra.



Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány

"Egy hét, együtt Szarvason"

A Nemzeti Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány kuratóriuma pályázatot hirdet fiatalok érdekében tevékenykedő szervezetek és közösségek szervezetfejlesztő, közösségépítő programjainak támogatása céljából, térítésmentes szálláshelyhasználat elnyerésére.

Pályázatot nyújthatnak be: Ifjúsági szervezetek, valamint azok ernyőszervezetei, ifjúsággal foglalkozó civil szervezetek és közösségeik, felsőoktatási intézmények hallgatói érdekképviseletei, szervezetei, jogi személyiséggel nem rendelkező civil szerveződések

A pályázatok beadása folyamatos.

A részletes pályázati felhívás, és a pályázathoz szükséges adatlap személyesen (Budapest, XIV. Amerikai út 96.), vagy írásban, megcímzett, felbélyegzett nagyméretű (C/4 vagy C/5) válaszborítékot mellékelve igényelhető az NGYIK postacímén (1399 Budapest 62., Pf. 633.) vagy letölthető az alábbi internetcímről: http://www.ngyik.hu.


A Fogyatékos Gyermekek, Tanulók Felzárkóztatásáért Országos Közalapítvány az Oktatási Minisztérium támogatásával pályázatot hirdet

nyári táborok támogatására

(Programkód:2504 .)

A pályázat célja: A fogyatékos gyermekek, tanulók társadalmi integrációjának elősegítése.

Ennek keretében:

- személyiség-fejlesztésük,

- az önálló életvitelre történő felkészítésük,

- családi nyaralásuk támogatása.

Továbbá, hogy olyan gyermekek jussanak el táborokba, akik legkevesebb eséllyel hagyják el tanév közben (sőt nyáron is) az őket ellátó intézmény falait. A Közalapítvány hozzá kíván járulni ahhoz, hogy a fogyatékos gyermekek ép társaikhoz hasonlóan, egyenlő eséllyel ismerkedhessenek meg hazánk kulturális és természeti értékeivel.

Pályázati feltételek:

Pályázni lehet a 2003. június 7. - 2003. augusztus 31. közötti időszakban megrendezendő táborokra abban az esetben,

- ha a pályázó a tábor teljes költségvetésének legalább 50%-ával rendelkezik, vagy nem a Közalapítványtól pályázza azt (ezzel az összeggel - önerővel - a pályázónak el is kell számolnia!).

- ha a tábor programját alapvetően hazánk természeti és kulturális értékeit megismertető, valamint személyiség- és közösségfejlesztő foglalkozások teszik ki, amelyek az adott gyermekcsoport valós igényeit elégítik ki.

A pályázat benyújtásának határideje:

2003. március 15. (A határidőt a postára adás utolsó napjaként kell értelmezni.)

A pályázat benyújtásának díja: 2.000.- Ft/pályázat.

A pályázati program tervezett keretösszeg: 10 millió Ft, és az SZJA 1%-ból Közalapítvány számlájára befolyt összeg.

Egy pályázó maximum: 300.000,-Ft vissza nem térítendő támogatást kaphat

Pályázni kizárólag a részletes pályázati feltételeket és tudnivalókat is tartalmazó pályázati dossziéval lehet, ami átvehető személyesen a Közalapítvány Titkárságán, igényelhető telefonon, postai úton, e-mail-ben, valamint letölthető a Közalapítvány honlapjáról www.fgyk.hu.



A Magyarországi Nemzeti és etnikai kisebbségekért közalapítvány

2003. évi célpályázati felhívása

a nemzeti és etnikai kisebbségek kultúrájának, önazonosságának

megőrzéséért, fejlesztéséért végzett tevékenység támogatására

 

    Anyanyelvű és népismereti gyermek- és ifjúsági táborok

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29.

közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. márc. 7.

döntés: 2003. ápr. vége

    Anyanyelvű kulturális rendezvények

Első szakasz (2003. márc. 1. és 2003. júl. 31. közötti időpontban zajló programok)

beküldési határidő: 2003. febr. 28. döntés: 2003. márc. vége

Második szakasz (2003. aug. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok)

beküldési határidő: 2003. ápr. 25. döntés: 2003. máj. vége

    Tudományos rendezvények

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. febr. 28. döntés: 2003. márc. vége

    Kutatói programok

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. febr. 28. döntés: 2003. márc. vége

    Közéleti szakemberek képzése

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. febr. 28. döntés: 2003. márc. vége

    Regionális és helyi anyanyelvű elektronikus média

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. febr. 28. döntés: 2003. márc. vége

    Anyanyelvű hitéleti tevékenység

A 2003. ápr. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. ápr. 4. döntés: 2003. máj. vége

    Közgyűjtemény anyanyelvű állományának gyarapítása

A 2003. ápr. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. ápr. 4. döntés: 2003. máj. vége

    Anyanyelvű vagy kétnyelvű kiadói tevékenység és kalendárium kiadása

A 2003. ápr. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására.

beküldési határidő: 2003. ápr. 4. döntés: 2003. máj. vége

    A) Anyanyelvű színházi tevékenység

A 2003. márc. 1. és 2004. febr. 29. közötti időpontban zajló programok támogatására

 

    B) Felkészülés a 2003. évi kisebbségi színházi találkozóra

A 2003. áprilisában megrendezendő kisebbségi színházi találkozón való részvétel és felkészülés támogatására

beküldési határidő: 2003. márc. 7. döntés: 2003. ápr. vége

 

beküldési határidő: 2003. jan. 31. döntés: 2003. febr.

A kuratórium a döntéshozatal időpontjainak változtatási jogát fenntartja!

a döntést követő két héten belül értesítést küldünk!

FIGYELEM! A pályázatot a 4 oldalból álló adatlapon, a csatolandó

dokumentumokkal együtt kell benyújtani.

Az adatlap kitöltéséhez nélkülözhetetlen a 8 oldalas útmutató, amely részletesen tartalmazza a pályázat benyújtásához szükséges tudnivalókat és a csatolandó dokumentumokat! Az adatlap az útmutatóval együtt beszerezhető a közalapítvány irodájában munkaidőben (H-CS: 8-16 óra között, P: 8-14 óra között)

Cím: Budapest, VI. ker. Benczúr u. 11., III. em. , Tel./fax: 06-1/321-3352, 06-1/321-7360, 06-1/321-7364, 06-1/321-7370

Ha a pályázó postai úton kéri az anyagot, akkor C5-ös (közepes méretű), a pályázó nevére megcímzett, felbélyegzett válaszborítékot kérünk.

Levélcímünk: 1387 Budapest 62, Pf. 25

Az adatlap és az útmutató lehívható az alábbi Internet-címen is: http://web.axelero.hu/mnekk

A teljes pályázati anyagot egy példányban kérjük benyújtani! Faxon, e-mail-en nem küldünk és nem fogadunk pályázati anyagot! Beküldési határidő után benyújtott pályázatot a kuratórium nem bírál el.







Magyar Országgyűlés
Emberi jogi, kisebbségi és
vallásügyi bizottság

Pályázati kiírás

a nemzeti és etnikai kisebbségi szervezetek

2003. évi költségvetési támogatására

A Magyar Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottsága pályázatot ír ki a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény hatálya alá tartozó, 2000. december 31-ig nyilvántartásba vett kulturális tevékenységet folytató és/vagy érdekképviseletet ellátó - nemzeti és etnikai kisebbségi szervezetek (egyesületek) számára. Nem pályázhatnak kisebbségi önkormányzatok, alapítványok és a párttörvény hatálya alá tartozó szervezetek.

A bizottság a jelen pályázat kiírásával a Magyar Köztársaság 2003. évi költségvetéséről szóló törvényben a szervezetek 2003. évi működési támogatására elkülönített 110 millió forint odaítélését készíti elő.

Működési támogatásnak tekintendő: személyi juttatások; dologi kiadások: üzemeltetési kiadás (fűtési költségek, víz, áramszolgáltatás, stb.), bérleti díj, telefonköltség, postaköltség, útiköltség.

A támogatási kérelmeket kizárólag pályázati adatlapon lehet benyújtani.

A pályázatot (adatlap + mellékletek) egy példányban - postai úton - (1358. Budapest, Széchenyi rkp. 19.) vagy személyesen (Országgyűlés Hivatala, Postabontó 1055. Budapest V. ker. Balassi Bálint u. 1-3) lehet benyújtani 2003. február 15-ig az Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottságához "Szervezettámogatási pályázat" cím megjelölésével.

Postán történő benyújtás esetén a postabélyegző legkésőbbi időpontja 2003. február 15. 24.00. óra lehet, személyesen pedig a pályázatok 2003. február 15. 14.00 óráig fogadhatók el.

További információk a Bizottság titkárságán (tel: 441-5032, 441-5035, fax: 441-5986) kaphatók. A pályázati kiírás és az adatlapok átvehetők az Országgyűlés Képviselői Irodaháza Tudakozójában (Bp. V., Széchenyi rkp. 19.) is, illetve a pályázati adatlap kimásolható a Magyar Közlönyből. Letölthető továbbá a www.meh.hu/nekh, valamint www.parlament.hu címen.

 







A cikk tulajdonosa: CSABANET - Békés Megye Kulturális Portálja - ARCHÍVUM
http://www.csabanetarchivum.hu

A cikk webcíme:
http://www.csabanetarchivum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=382