Az információs társadalom megvalósulását elősegítő innovatív technológ
Dátum: 2002. november 14, csütörtök
Téma: Pályázat



Kiíró: Oktatási Minisztérium, Informatikai és Hírközlési Minisztérium

1. A pályázat célja

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium Információs Társadalom Stratégia Helyettes Államtitkársága és az Oktatási Minisztérium Kutatás-fejlesztési Helyettes Államtitkársága kutatás-fejlesztési pályázatot ír ki az információs társadalom megvalósulását elősegítő innovatív közösségi környezetek kialakítására.



A pályázatok finanszírozására az IHM 2002. évi költségvetése "Stratégiai kutatási programok" célelőirányzataként 400 M Ft áll rendelkezésre.

2. A pályázat főbb témakörei

A pályázat célja az információs társadalom megvalósításának felgyorsítását, az ehhez szükséges digitális infrastruktúra alapjainak lerakását elősegítő innovatív technológiai megoldások kialakítása. A pályázati célok teljesítését szolgáló témakörök:

I. A fiatalok részvétele az információs társadalomban

A témakör célja a fiatalok innovációs tevékenységének serkentése, az életképes, piacképes tartalomszolgáltatási, kutatási, ötletgerjesztő kezdeményezések támogatása; az információs társadalomhoz és - ezzel összefüggésben - az Európai Uniós integrációhoz kapcsolódó ötletek, tartalmak, kezdeményezések támogatása, összekapcsolva a tudástársadalom versenyelőny teremtő voltát és az uniós csatlakozás új versenyének kihívásaira való felkészülést. Preferáltak e témák megközelítésében az új, a hagyományos internetes tartalomszolgáltatásoktól eltérő, játékosan oktató tartalmak és alkalmazások, amelyek tükrözik a fiatalság akár formabontó gondolatait és elképzeléseit.

II. Önszerveződő közösségek a hálózaton

A témakör célja az önszerveződő közösségek kialakulását és fejlődését elősegítő infokommunikációs körülmények javítása.

III. Magyar tartalom az Interneten

A témakör célja a magyar kultúra értékeinek digitális megjelenítése az Interneten, beleértve az ehhez szükséges kutatások és infrastrukturális fejlesztések ösztönzését is.

IV. A segítő háló

A témakör célja, hogy a fogyatékkal élő felhasználók jobb eséllyel vehessenek részt az információs társadalomban, számukra jól használható speciális infokommunikációs eszközök kutatása-fejlesztése révén.

V. Biztonság, bizalom, forgalommérés, monitoring

A témakör célja az információs társadalom technológiáinak, szolgáltatásainak terjedését, elfogadását és használatát elősegítő biztonság és bizalom erősítése.

3. Általános tudnivalók

Pályázói kör

Támogatásért belföldi székhely "jogi személyiség" és jogi személyiség nélküli vállalkozások, költségvetési szervek (többek között közigazgatási szervek), egyéni vállalkozók, kutatóhelyek, civil szervezetek és közösségek egyénileg, továbbá ezek csoportba szerveződő konzorciumai pályázhatnak. A gazdasági társaságok közül olyan vállalkozások, amelyek egy gazdasági évet sem zártak le, csak konzorcium tagjaként pályázhatnak.

A támogatás összege, mértéke és időtartama

Az igényelhető támogatás összege minimálisan 5 millió Ft, maximálisan 25 millió Ft.

A pályázat nem támogatja termékek gyártását, díjköteles szolgáltatások üzemeltetését, termelőkapacitások és termelésbővítő beruházások létrehozását, valamint az alapkutatást.

Vállalkozás esetén az alkalmazott műszaki kutatás-fejlesztési tevékenység támogatásának mértéke maximum 60%, a kísérleti fejlesztési tevékenység támogatásának mértéke pedig maximum 35% lehet a projekt egyéb források nélküli összköltségéhez képest.

Költségvetési szerv és jogi személyiségű nonprofit szervezet esetén a támogatás mértéke 100% is lehet.

A projekt megvalósításához szükséges kutatás-fejlesztési eszközök (tárgyi eszközök és immateriális javak) beszerzésének költségei nem haladhatják meg a projekt egyéb források nélküli összköltségének 30%-át.

A projekt megvalósításának időtartama: 6-12 hónap.

Előnyt élveznek azok a projektjavaslatok, amelyek - a támogatás elnyerése esetén - hozzájárulnak a létrejövő tartalom térítésmentes közoktatási felhasználásához.

A projektjavaslat beadása

Az egyénileg és csoportosan (konzorciumba szerveződő) pályázóknak a pályázati kiírás szabályainak megfelelő projektjavaslatot kell elkészíteniük.

A projektjavaslatot kizárólag postai úton (a Magyar Posta vagy egyéb kézbesítő vállalkozások útján) kell elküldeni a következő címre:

IHM Információs Társadalom Stratégia Helyettes Államtitkárság
1077 Budapest, Dob utca 75-81.

A címzett és a feladó postai címén kívül a borítékra írja rá: "IHM-OM K+F Pályázat 2002"

A pályázat beadási határideje 2002. december 7. A határidő betartását a postabélyegző kelte igazolja.

A pályázatokkal kapcsolatban a beadásig felvilágosítást ad:

A projektjavaslatok elbírálásának folyamat

A pályáztató a projektjavaslatot nyilvántartásba veszi, formai szempontból ellenőrzi, majd a nyilvántartásba vételről, illetve a formai hiányosságokról a pályázót írásban értesíti.

A pályázatok eredményességéről a szakértői bizottságok illetve a bíráló bizottság javaslata alapján az informatikai és hírközlési miniszter dönt.

A döntés várható időpontja: 2002. december 22. Ezt követően előre láthatólag december 31-ig a pályáztató nyilvánosságra hozza az eredményt, és írásban értesíti a pályázót a döntésről.

A nyertes pályázókkal a pályáztató, ill. a képviseletében eljáró szervezet támogatási szerződést köt, melyben meghatározza a megvalósítási folyamat felügyeletét, a beszámoltatás és elszámoltatás rendjét is. A szerződéskötések tervezett határideje: 2003. február 28.

A pályázat kiírásának teljes szövege a segédletekkel és a mellékletekkel együtt elérhető az IHM és az OM honlapján: http://www.ihm.gov.hu, http://www.om.hu/kutatas ("Pályázatok" cím" menüpont), illetve nyomtatott formában az Informatikai és Hírközlési Minisztérium porta-szolgálatán.







A cikk tulajdonosa: CSABANET - Békés Megye Kulturális Portálja - ARCHÍVUM
http://www.csabanetarchivum.hu

A cikk webcíme:
http://www.csabanetarchivum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=280