eMagyarország Pontok I.
Dátum: 2003. november 18, kedd
Téma: Pályázat



 IHM-ITP-15 - Az eMagyarország Program első pályázata

I. A pályázat célja

Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (továbbiakban: IHM) az internet elterjedtség növelése és az esélyegyenlőség lehetőségének megteremtése érdekében kiemelten fontosnak tartja, hogy az ország egész területén működjenek az állampolgárok számára könnyen elérhető, megfizethető árú, kiszámítható minőségben szolgáltató közösségi internet-hozzáférési pontok.



Ennek megvalósítása érdekében az IHM támogatni kívánja azokat a Pályázati Útmutatóban (lásd. VII. pont) részletezett feltételeknek megfelelő vállalkozásokat, szervezeteket és intézményeket (például: könyvtárakat, közművelődési intézményeket, teleházakat, önkormányzatokat, egyházi intézményeket, kórházakat, szanatóriumokat, az idősek otthonait, klubjait, alapítványokat), amelyek már működtetnek közösségi internet-hozzáférési helyeket, vagy vállalják új közösségi internet-hozzáférést szolgáltató pontok létrehozását és eMagyarország Pontként történő működtetését. Az eMagyarország Pontok megteremtésének célja, hogy azok az ország egész területét behálózva közel azonos áron és színvonalon, rendszeres nyitva tartással biztosítsák az internet-hozzáférés szolgáltatást.

E cél elérése érdekében az informatikai, távközlés-fejlesztési és frekvenciagazdálkodási célelőirányzat felhasználásának és kezelésének szabályairól szóló 11/2001. (IV. 24.) MeHVM rendelet (továbbiakban: Rendelet) 3.A. § s) és a 4 § b) (az internethasználat elterjesztése, valamint az információs társadalom szolgáltatásainak megismertetése, fejlesztése) pontjai alapján az IHM pályázatot hirdet új vagy már működő közösségi internet-hozzáférési helyek eMagyarország Pontként történő működésének támogatására.

Jelen pályázatban közösségi internet-hozzáférési helyeknek minősülnek azok az utcáról megközelíthető, a köz számára nyitva álló, nem lakás céljára szolgáló helyiségek, üzletek, intézmények, ahol szolgáltatásként internet-hozzáférés vehető igénybe. Ezen belül a nyilvános eMagyarország Pontok olyan közösségi internet-hozzáférési helyek, ahol rendszeres nyitvatartási időben bárki korszerű számítógépeken, elérhető áron internetezhet. Az eMagyarország Pontok szolgáltatásainak széleskörű megismertetésére az IHM népszerűsítő kampányt kíván indítani. Az eMagyarország Pontok egységességének és egyszerű felismerhetőségének biztosítására az IHM a pályázat keretében minden nyertes számára arculati kellékeket biztosít.

Jelen pályázat céljára 2003-2004-ben összesen 1.6 milliárd forint áll rendelkezésre az IHM által természetben biztosított internethasználat költségei nélkül.

II. A pályázat típusai

A pályázatban résztvevők pályázathatnak:

A. Új, nyilvános közösségi internet-hozzáférési helyek létrehozására, és eMagyarország Pontként történő működtetésére; vagy

B. Korlátozottan nyilvános közösségi internet-hozzáférési helyek támogatására, és eMagyarország Pontként történő működtetésére; vagy

C. Már működő nyilvános közösségi internet-hozzáférés szolgáltatás bővítésére, és eMagyarország Pontként történő működtetésére; vagy

D. Új, nyilvános közösségi internet-hozzáférési pontok létrehozására, vagy meglévők fejlesztésére, és eMagyarország Pontként történő működtetésére önrész vállalásával.

A pályázattípusokra vonatkozó részletes feltételeket a Pályázati Útmutató tartalmazza. Kérjük, olvassa el!

III. Kik pályázhatnak?

A és C pályázattípusra önrész vállalása nélkül pályázhatnak nyilvános könyvtárak, közművelődési intézmények bejegyzett egyházak jogi személyiséggel rendelkező intézményei és települési önkormányzatok.

B pályázattípusra önrész vállalása nélkül pályázhatnak állami, önkormányzati vagy egyházi fenntartású kórházak, szakkórházak, szanatóriumok, az idősek otthonai és klubjai.

D pályázattípusra a támogatás összegével azonos önrész vállalásával pályázhatnak kiskereskedelmi, vendéglátó vagy postai tevékenységet folytató gazdálkodó szervezetek (pl. könyvesboltok, internet kávézók, posták stb.), alapítványok, közhasznú társaságok.

IV. Mire lehet pályázni?

A és B pályázattípusban telepítési helyenként legfeljebb 3 db korszerű, internetezésre alkalmas számítógépre , kártyaolvasóra és szoftverekre, 1db multifunkciós nyomtatóra, választhatóan 1 vagy 2 fő számítástechnikai képzésére és 18 hónap időtartamra, az IHM által térítésmentesen biztosított internetkapcsolatra lehet pályázni. Ha a pályázó nem tart igényt a 18 hónapos IHM által biztosított internetkapcsolatra, akkor 300.000,- forint utófinanszírozás keretében nyújtott pénzbeli támogatást kaphat. Azoknak a nyerteseknek, akiknek a támogatási szerződése 2004. február 25-ig hatályba lép, az IHM az eszközöket 2004. március 31-ig a támogatott rendelkezésére bocsátja (Részletes szabályok a Pályázati Útmutatóban.)

C és D pályázattípusban telepítési helyenként legfeljebb 1 millió forint pénzbeli támogatásra lehet pályázni -utófinanszírozásként -, mely felhasználható például elektronikus tartalmak (szoftverek, adatbázisok, elektronikus kiadványok) előfizetésére, számítástechnikai eszközök beszerzésére. (További tudnivalók a Pályázati Útmutatóban.)

A D pályázattípusban az önrész - a támogatási összeg felhasználásánál megengedetteken kívül - felhasználható a szolgáltató helyiség felújítására, korszerűsítésére, biztonságára, irodabútorok beszerzésére stb. a Pályázati Útmutatóban megadottak szerint.

Az IHM minden telepítési helyre térítésmentesen biztosítja továbbá: az egységes arculat kialakítását szolgáló kötelezően alkalmazandó kellékeket (például: a kültéri és beltéri feliratokat, matricákat, nyitólapot, képernyővédőt) és az eMagyarország Pontokat segítő 1 napos szakmai felkészítőt.

Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be, melyben az A és B típusú pályázat esetén legfeljebb 2 telepítési helyre, a C és D típus esetén legfeljebb 20 telepítési helyre lehet pályázni. (Telepítési hely: a szolgáltatásnyújtás fizikai helye, címe.)

V. Mit kell a pályázónak vállalnia?

  • 2006. december 31-ig az eMagyarország Pont követelményeinek megfelelő, nyilvános közösségi internet-használat szolgáltatás nyújtását korszerű számítógépen saját maga, vagy - üzemeltetési megállapodás alapján - megbízottja által;
  • az eszközök elhelyezésére és működtetésére, a szolgáltatások nyújtására alkalmas, utcáról megközelíthető közösségi helyiség (telepítési hely) biztosítását, mely nem lehet lakáscélú ingatlanban, és ahol nem folytathatók a Pályázati Útmutatató szerint kizárt tevékenységek;
  • az internet-használat szolgáltatását a C pályázattípusban ingyen, az A és B pályázattípusban ingyen, vagy óránként legfeljebb nettó 100 forintért, a D pályázattípusban a pályázó által megajánlott áron a telepítési hely minden szolgáltatásba állított számítógépén 2006. december 31-ig;
  • azoknak a nyerteseknek, akiknek a támogatási szerződése 2004. február 25-ig hatályba lép - amennyiben a támogató biztosítja az eszközöket határidőre - a szolgáltatás megkezdéséről 2004. április 1-ig gondoskodnia kell;
  • a pályázatában vállalt nyitvatartási idő betartását, mely nem lehet kevesebb, mint heti 16 óra;
  • nyitvatartási időben a szolgáltatásokat igénybevevők segítésére egy képzett munkatárs (alkalmazott, megbízott) biztosítását;
  • a szolgáltató hely címének, elérhetőségének, nyitvatartási idejének és a szolgáltatási áraknak egy központi üzemeltetésű honlapon történő közzétételét és az adatok folyamatos karbantartását;
  • az IHM által rendelkezésre bocsátott eMagyarország Pont arculati elemek, valamint a nyitva tartás és az internethasználati óradíj jól látható elhelyezését;
  • telepítési helyenként 1 fő részvételét az 1 napos speciális felkészítőn;
  • látogatottsági statisztikák szolgáltatását az IHM-nek vagy megbízottjának;
  • Az A és B pályázattípusban telepítési helyenként 1 vagy 2 (a bírálat szerint megítélt számú) munkatárs IHM által biztosított 30 órás akkreditált számítógép-kezelői tanfolyamon való részvételét is biztosítani kell.

További feltételek a Pályázati Útmutatóban.

VI. Határidők

A pályázatok beadása 2003. november 11-től folyamatos. A beérkezett pályázatokat az IHM több fordulóban, folyamatosan bírálja el. Az első bírálaton a Pályázati Útmutatóban megadott postafiók címre 2003. december 1-ig postára adott pályázatok vehetnek részt. Az ezt követő bírálaton a 2004. január 9-ig postára adott pályázatok bírálatára kerül sor. A további beadási időpontokról az IHM a felhívással azonos módon közleményt tesz közzé. Az IHM fenntartja magának a jogot, hogy a forrás kimerülése esetén a pályázatot leállítsa, amelyről honlapján (www.ihm.hu) értesíti a pályázókat.

VII. Honnan lehet a Pályázati Útmutatót beszerezni? Hogyan lehet a pályázatot benyújtani?

A Pályázati Útmutatót, adatlapot, nyilatkozatokat stb. a Pályázati Tájékoztató tartalmazza. A részletes pályázati feltételek, s egyéb kritériumok tekintetében a Pályázati Tájékoztatóban közölteket kell figyelembe venni.

A pályázat csak a Pályázati Tájékoztatóban található adatlappal nyújtható be. A Pályázati Tájékoztató 2003. november 10-től letölthető az Informatikai és Hírközlési Minisztérium honlapjáról, (www.ihm.hu), továbbá térítésmentesen beszerezhető az IHM alábbi ügyfélszolgálati irodáiban: 1075 Budapest, Rottenbiller u. 32. (munkanapokon 8.00-18.00 óráig) 3300, Eger Dobó u. 13.; 8800 Nagykanizsa, Fő u. 8.; 4200 Hajdúszoboszló, Rákóczi u. 3-5.; 7720 Pécsvárad, Gyenes Tamás u. 6/2/c.; 8200 Veszprém, Szeglethy u. 1.; 6000 Kecskemét, Csányi J. krt. 14. II/205. sz. (munkanapokon 8.00-16.00 óráig).

A pályázattal kapcsolatosan érdeklődhetnek a helyi tarifával hívható kék számunkon (06 40 200 454).is.

A regisztrációs díj 5.015 Ft, melyet a Pályázati Útmutatóban megadott számlaszámra kell befizetni.







A cikk tulajdonosa: CSABANET - Békés Megye Kulturális Portálja - ARCHÍVUM
http://www.csabanetarchivum.hu

A cikk webcíme:
http://www.csabanetarchivum.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=779