Hétfő, 2024. Április 29.Péter napja  

  Rovatok
. Kezdőlap
. Csemegéző - Ajánló
. Pályázat
. Kitekintő
. Tallózó
. Mozi - Színház
. Könyvajánló
. Olvasóink írták
. Napraforgó
. Korábban írtuk
. Kék Bolygó
. Bemutatkozunk
. Webtanterv
. Archívum
 
 

  Menü
. Kultúrjog
. Kiállítások
. Játszótér
. Linkek
. Kulturális szaknévsor
. REGCIVIL
. Keresés
. Hírlevél
. Partnereink
. Honlapok
szerverünkön
. Impresszum

Szolgáltatásaink
. Szerver üzemeltetés
. Hirdetés
 
 

  Hirdetés
 
 

  Keresés


 
 

  Évfordulók
Évfordulók
2004
A TÁNCMŰVÉSZET VILÁGNAPJA

 
 

  Tallózó: RÓZSAHEGYI NAPOK - A Városunk Gyomaendrőd írása

A Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola ebben az évben május 16-17-én rendezte meg a már hagyománnyá vált Rózsahegyi napokat.
Iskolánk folyosói az idén is megújultak. Molnárné Pésó Ima és a tanulók munkáiból nyílt kiállítás képein az Európai Unióhoz tartozó országok nevezetességei, szép műemlékei jelentek meg.



Tesztlap kitöltése Rózsahegyi Kálmánról
Vendégeink
 Ladányi Gáborné átveszi a Szent Imre-díjat Varjú József igh. átadja Ladányi Gábornénak a kollektíva által megszavazott Rózsahegyi-díjat Kiállítás az Európai Unióról

A kisképek rájuk kattintva felnagyíthatók!

 

A színvonalas rendezvénysorozat ünnepélyes megnyitóval kezdődött 16-án reggel. Ladányi Gáborné igazgatónő köszöntötte a megjelent vendégeket: Dr. Dávid Imre polgármester, Dr. Csorba Csaba jegyző urakat és a város képviselő-testületének tagjait, valamint a társintézmények dolgozóit, a sok érdeklődő vendéget és szülőt.
Az iskola tanulói rövid, bensőséges műsorral emlékeztek meg Rózsahegyi Kálmán születésének 130. évfordulójáról. Ezután az osztályközösségek játékos vetélkedőn mérték össze tudásukat névadónk életével, munkásságával kapcsolatban.
Az alsó tagozatosok a már kialakult szokásoknak megfelelően az iskola festői környezetében töltötték el a délelőttöt. A csapatok 1-4 osztályig, vegyes összetételben, véletlenszerűen alakultak ki, és így vágtak neki a tíz állomásnak. Izgalmas, játékos feladatok várták őket: sport, drámajáték, Rózsahegyi Kálmán életét feldolgozó feladatsor, egészséges életmód, ügyességi játékok, képkirakó.
Sikerélményben sem volt hiány, minden résztvevő édességet, a győztes finom tortát kapott.
A felső tagozatos tanulók és a vendégek sok érdekes ismeretet nyújtó, élménydús délelőttöt tölthettek el a rendhagyó órákon.
Az alább felsorolt előadók és témák közül választhattak:
Nagy Imre közgazdász, az endrődi öregdiákok által létrehozott Szent Imre Alapítvány kuratóriumának elnöke, jó hangulatú énekórát tartott, ahol népdalritkaságokat tanulhattak meg a gyerekek és az érdeklődő felnőttek.
Gál Ferenc, a Szakiskolai Fejlesztési Programiroda vezetője, Budapest építészetének titkaiba avatta be az érdekes vetítéssel egybekötött előadáson a közönséget.
Giricz László utazó Ugandát mutatta be misszionárius szemmel.
Dr. Hankó Faragó Miklós igazságügyi államtitkár politikai pályafutásáról, munkájáról, hétköznapjairól mesélt közönségének.
Kiszely Zoltán színművész pályafutásáról, színházi élményeiről tartott magával ragadó bemutatót, de szívesen hallgattuk Arany, Petőfi és Romhányi verseit is.
Szonda István az endrődi Tájház és a Helytörténeti Múzeum vezetője tartott színvonalas, szórakoztató előadást a bútorok fejlődéséről az őskortól napjainkig.
Dr. Papp Sándor történész, egyetemi tanár a Rákóczi ? szabadságharc utáni évekről beszélt a megye és Endrőd vonatkozásában. Számos forrást, pénzérmét mutatott be, melyekkel színesítette előadását.
A színvonalas rendhagyó órák után ünnepélyes eredményhirdetés, díjátadás következett.
Az öregdiákok által adományozható Szent Imre-díjat az iskola igazgatónője, Ladányi Gáborné vehette át. Az iskola által alapított Rózsahegyi-díjat Ladányi Gáborné intézményvezető, valamint Szmola Sándorné gazdaságvezető vette át ? az iskola dolgozóinak nagy megelégedésére.
A délelőtti programok ezzel véget értek.
Péntek délután író-olvasó találkozó volt a könyvtárban Paróczai Csaba költővel és Orbán György grafikussal, festővel.
A településünkről elszármazott amatőr művészekkel Molnár Albert beszélgetett.
Az este fénypontja a mindig nagyon várt tábortűz volt a Ridegvároson. A fiatal zenészekből álló Újhold együttes szolgáltatta a muzsikát. Először mutattak be az osztályok általuk faragott vidám, humoros csasztuskát. A továbbiakban a jó hangulatot Molnár Albert, Ádám Györgyi és Takács Mátyás dalai biztosították.
Másnap, szombat délelőtt játékos sportvetélkedő zajlott az iskola testnevelés szakos tanárainak vezetésével. Az izgalmas sportversenyeken a szülők, gyerekek, pedagógusok együtt szórakoztak.
Délután 17 órától az egész tanéves műsorszámokból gálaműsort adtak a tanulók. PHARE ? pályázaton nyert az iskola színpadot, erősítő berendezést, színpadi kellékeket ? s így először az iskola életében a tornaterem lehetett a gála színhelye.
Változatos műsorszámok; jelenetek, versek, mesék, néptánc, társastánc, dalok, musical részletek elevenedtek meg. A bemutatott gálaszámok hűen tükrözték a tanulók színes egyéniségét, tehetségét és az iskola pedagógiai hitvallását.
A vendégek és szülők is kitűnően szórakoztak, s a nevelőtestület tagjai örömmel fogadták az elismerő, dicsérő szavakat.
A képek is a 2 nap feledhetetlen hangulatáról tanúskodnak.
Köszönet mindazoknak, akik részt vettek a rendezvényeken; az előadóknak, a vendégeknek, szülőknek, az iskola technikai személyzetének, konyhai dolgozóinak, a szülői munkaközösségnek, s nem utolsó sorban az iskola nevelőtestületének.
A két nap rendezvényeit egy baráti hangulatú fogadás zárta

Komóczi Attiláné, Klein Tünde
Fotó: Paróczai Zoltán

 
2003. július 18, péntek 
 

 






Legyen Önnek is honlapja! Készítette, szerkesztette, tárhely: CSABAPROG Kft.